15 червня відбулася загальноакадемічна акція протесту, участь у якій взяли вчені інституту економіки промисловості,  Національной академії наук України та всіх національних галузевих академій наук.

Науковці прийшли під стіни Кабінету Міністрів України, вимагаючи від влади дотримуватися чинного законодавства (передусім нової редакції Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність") і збільшити обсяги базового (бюджетного) фінансування наукової сфери, яка потерпає від катастрофічної нестачі коштів навіть для виплати заробітної платні й оплати комунальних послуг. 

Головна мета акції – протест проти знищення української науки, яке полягає в кричущому її недофінансуванні, зокрема Національна академія наук України сьогодні нефінансована на третину, що викликає необхідність великого скорочення, переходу на неповний робочий тиждень. Лише Національній академії наук не вистачає 725 мільйонів.

До учасників акції протесту вийшла міністр освіти і науки Лілія Гриневич. Вона сказала, що солідарна з мітингувальниками і готова до співпраці. Водночас міністр освіти закликала науковців у свою чергу провести реформи в Академії наук.

Після виступу міністр освіти разом з делегованими представниками мітингувальників пішли на зустріч з головою Верховної Ради України Андрієм Парубієм, щоб обговорити ситуацію.

Як пізніше зазначив під час засідання парламенту Парубій, усі принципові питання, з яких звернулися профспілки, зможуть вирішити в узгоджений під час змін до бюджету термін.

   

                                                                                                         © 2003-2016 ИЭП НАН Украины