14 грудня в рамках ІІ форуму "Відновлюючи Донбас і Україну", який відбувся у Великому конференц-залі Національної академії наук України, презентували альтернативний план врегулювання конфлікту на Донбасі та реінтеграції регіону. Це комплексний документ, який включає в себе питання від припинення воєнних дій і встановлення миру до забезпечення безпеки громадян. Також була презентована монографія співробітників нашого інституту "Внутрішньо переміщені особи: від подолання перешкод до стратегії успіху" та в рамках дискусійної панелі обговорені виступи співробітників інституту.

Монографія "Внутрішньо переміщені особи: від подолання перешкод до стратегії успіху" написана вченими переселенцями нашого інституту. Більша частина співавторів працює у відділі економічних проблем соціальної політики під керівництвом  ідейного натхненника цієї книги Новікової Ольги Федорівни. Основна мета дослідження - показати, що тимчасово переміщені особи (ВПО) – це значний людський і ресурсний потенціал України, який треба ефективно використовувати, а державі і суспільству - створювати умови для цього. Основна ціль книги - запропонувати інноваційні механізми залучення наукових, економічних, соціальних ресурсів ВПО для вирішення проблем відновлення і встановлення миру на Сході України і виходу країни з системної кризи. Монографія в електронному вигляді доступна на нашому сайті за посиланням: http://iep.donetsk.ua/publish/mono/Novikova_Amosha_Antonyuk_2016.pdf

Також у рамках дискусійної панелі відбулися виступи директора інституту, академіка Амоші Олександра Івіновича та завідуючого відділу проблем регуляторної політики і розвитку підприємництва Ляшенко Вячеслава Івановича, які  зазначали, що вкрай важливо повернути в суспільстві терпимість один до одного, бо ми поступово втрачаємо Донбас. Він все більш відокремлюється. І чим довше буде відкладатися проблема повернення, тим дорожче обійдеться її вирішення.

      

 

                                                                                                         © 2003-2016 ИЭП НАН Украины